10η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

αναρτήθηκε σε: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ | 0

Την Παρασκευή 29 Σεπτεμβρίου 2023 πραγματοποιήθηκε ο εορτασμός της 10ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού 2023 με σύνθημα: «Η Κίνηση δίνει Ζωή». Οι μαθητές/τριες απόλαυσαν την πεζοπορία, το μπάσκετ και το βόλεϋ στο πάρκο κυκλοφοριακής αγωγής στην παραλία της Ν. Μηχανιώνας.

Αποστολή βοήθειας στο χωριό Γεωργανάδες

αναρτήθηκε σε: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ | 0

Το Σάββατο 23 Σεπτεμβρίου 2023 έγινε η παράδοση των τροφίμων και των προϊόντων καθαρισμού που συγκεντρώθηκαν από το σχολείο μας στους πλημμυροπαθείς του χωριού Γεωργανάδες του Δήμου Φαρκαδόνας Τρικάλων.

Ενημέρωση μαθητών Α’ Γυμνασίου για τη λειτουργία του σχολείου

αναρτήθηκε σε: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ | 0

Την Παρασκευή 22/9/2023 οι μαθητές/τριες της Α’ τάξης ενημερώθηκαν από την καθηγήτρια Διδούδη Κατερίνα σχετικά με θέματα που αφορούν τη λειτουργία του σχολείου. Δείτε την παρουσίαση.

Αγιασμός νέου σχολικού έτους

αναρτήθηκε σε: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ | 0

Ο αγιασμός για το νέο σχολικό έτος θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2023 στις 9:30 π.μ. Οι μαθητές μπορούν να προσέλθουν στο σχολείο από τις 9:00 και εξής. Παρακαλούνται να φέρουν μαζί τους τη σχολική τσάντα, γιατί θα γίνει … Συνεχίζεται