Ημέρες Σταδιοδρομίας – Ενημέρωση μαθητών/τριών από τη σχολή ΕΠΑΣ Λακκιάς

αναρτήθηκε σε: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, ΔΡΑΣΕΙΣ | 0

Την Πέμπτη 25 Μαΐου οι μαθητές/τριες του σχολείου μας ενημερώθηκαν από καθηγητές της ΕΠΑΣ Λακκιάς για τις ειδικότητες που λειτουργούν στη σχολή, καθώς και για το πλαίσιο λειτουργίας της ΕΠΑΣ.

Ημέρες Σταδιοδρομίας – Επίσκεψη στο ΓΕ.Λ. Μηχανιώνας

αναρτήθηκε σε: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, ΔΡΑΣΕΙΣ, ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ | 0

Την Τρίτη 16 Μαΐου οι μαθητές/τριες της Γ Γυμνασίου στο πλαίσιο του Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού επισκέφθηκαν το ΓΕ.Λ. Ν. Μηχανιώνας προκειμένου να ενημερωθούν για το ωρολόγιο πρόγραμμα, τις κατευθύνσεις και το σύστημα πρόσβασης στην Τριτοβάθμια εκπαίδευση.

Ευχές για το Κρατικό Πιστοποιητικό Γλωσσομάθειας

αναρτήθηκε σε: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ | 0

Ο Σύλλογος διδασκόντων του Σχολείου μας  εύχεται  Καλή Επιτυχία στους μαθητές και στις μαθήτριές μας που μετά από πολύμηνη προετοιμασία  θα λάβουν μέρος στις 13 και 14 Μαϊου 2023 στις  εξετάσεις για την απόκτηση του Κρατικού Πιστοποιητικού Γλωσσομάθειας Α επιπέδου … Συνεχίζεται

Ενημέρωση μαθητών/τριών σχετικά με θέματα Σεξουαλικής Αγωγής και Εθισμού

αναρτήθηκε σε: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, ΔΡΑΣΕΙΣ | 0

Την Πέμπτη 11 Μαΐου 2023 οι μαθητές/τριες της Γ Γυμνασίου του σχολείου μας ενημερώθηκαν για θέματα σεξουαλικής αγωγής από την επισκέπτρια υγείας και συντονίστρια δράσεων αγωγής υγείας της περιοχής κα. Κούρτη Πολυξένη και την μαία κα. Καλουσοπούλου Δέσποινα. Την Παρασκευή … Συνεχίζεται

Ημέρες Σταδιοδρομίας – Επίσκεψη στο Πρότυπο ΕΠΑ.Λ. Επανομής

αναρτήθηκε σε: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, ΔΡΑΣΕΙΣ, ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ | 0

Την Παρασκευή 28 Απριλίου οι μαθητές/τριες της Γ Γυμνασίου στο πλαίσιο του Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού επισκέφθηκαν το Πρότυπο ΕΠΑ.Λ. Επανομής προκειμένου να ενημερωθούν για τους τομείς και τις ειδικότητες που λειτουργούν στο ΕΠΑ.Λ.