Ενημέρωση μαθητών/τριών με θέμα τη διατροφή στη σχολική ηλικία

αναρτήθηκε σε: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, ΔΡΑΣΕΙΣ | 0

Την Τρίτη 28/2/2023 οι μαθητές /τριες της Α΄ τάξης στο πλάισιο του μαθήματος της Οικιακής Οικονομίας ενημερώθηκαν από το ΚΕΠΕΑ Ιεράπετρας Νεάπολης σε συνεργασία με το ΕΛΜΕΠΑ τμήμα Επιστημών Διατροφής και Διαιτολογίας για τη διατροφή στη σχολική ηλικία.

Ενημέρωση σε θέματα πυρόσβεσης και πρώτων βοηθειών

αναρτήθηκε σε: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, ΔΡΑΣΕΙΣ | 0

Την Παρασκευή 17 Φεβρουαρίου 2023 οι καθηγητές του 1ου και του 2ου Γυμνασίου Ν. Μηχανιώνας ενημερώθηκαν θέματα πυρόσβεσης και πρώτων βοηθειών από την ΕΘ.Ο.Π.Α.Κ. (Εθελοντική Ομάδα Πρόληψης και Αντιμετώπισης Καταστροφών). Τους ευχαριστούμε θερμά.

Τα “Κρούσματα” μας μιλούν για τον εθελοντισμό

αναρτήθηκε σε: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, ΔΡΑΣΕΙΣ | 0

Την Παρασκευή 3 Ιανουαρίου,  στο πλαίσιο του μαθήματος Εργαστήριο Δεξιοτήτων με θέμα τον εθελοντισμό, είχαμε τη χαρά να υποδεχτούμε στο σχολείο μας τα  ‘’Κρούσματα’’, μία γνωστή πλέον εφηβική μπάντα κρουστών στο Δήμο Θερμαϊκού. Η μπάντα δημιουργήθηκε από τον Εθελοντικό Συμβουλευτικό … Συνεχίζεται