Εορτασμός 25ης Μαρτίου 1821

αναρτήθηκε σε: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, ΕΟΡΤΕΣ | 0

Την Παρασκευή 24 Μαρτίου 2023 πραγματοποιήθηκε ο εορτασμός 25ης Μαρτίου 1821. Στην γιορτή συμμετείχαν μαθητές/τριες της Β΄Τάξης, ενώ υπεύθυνες ήταν οι καθηγήτριες Ματράκα Ευφημία και Καραλή Μαρία.

Δράση κατά του Ρατσισμού

αναρτήθηκε σε: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, ΔΡΑΣΕΙΣ | 0

Η 21η Μαρτίου καθιερώθηκε από τον ΟΗΕ ως Παγκόσμια Ημέρα κατά του Ρατσισμού.  Στο πλαίσιο αυτής της ημέρας, οι μαθητές/τριες του 2ου Γυμνασίου Ν. Μηχανιώνας φώναξαν συνθήματα κατά του ρατσισμού.

Παγκόσμια Ημέρα για το Σύνδρομο Down

αναρτήθηκε σε: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, ΔΡΑΣΕΙΣ | 0

Στο πλαίσιο της Παγκόσμιας Ημέρας για το Σύνδρομο Down οι μαθητές/τριες και καθηγητές/τριες του 2ου Γυμνασίου Ν. Μηχανιώνας φόρεσαν διαφορετικές κάλτσες ή παπούτσια προκειμένου να γιορτάσουν την διαφορετικότητα. Η διαφορετικότητα είναι αυτή που μας κάνει μοναδικούς!!!

Οι μαθητές αποτίουν φόρο τιμής στους νεκρούς της τραγωδίας των των Τεμπών

αναρτήθηκε σε: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, ΔΡΑΣΕΙΣ | 0

Όλοι μαζί οι μαθητές του 2ου Γ/σιου Ν. Μηχανιώνας σήμερα, Δευτέρα 6 Μαρτίου 2023, σχημάτισαν με τα σώματα τους στον αύλειο χώρο του σχολείου την παρακάτω φράση, για να αποτίσουν φόρο τιμής στους νεκρούς της τραγωδίας των Τεμπών.